Birželio 3 d. Plungės vaikų ir jaunimo bibliotekoje įvyko paskutinysis – aštuntas – projekto „Nespjauk į poeziją“ renginys – poezijos skaitymai ir eilėraščių kūrimo edukacija „Rimai ir ritmai“. Jo svečiai – rašytojas, poetas Marius Marcinkevičius ir dailininkė Lina Itagaki.
Sužinojome, jog rašytojui daug labiau patinka rašyti vaikams (jiems skirta daugiau nei dvidešimt M. Marcinkevičiaus knygų, o suaugusiems – tik viena). Prieš eilėraščių skaitymą pasiaiškinta, kas yra rimas, kaip rimuoti žodžius. O tada jau pasipylė eilėraščiai. Renginio dalyviai pirmokai stengėsi atspėti eilučių paskutinius žodžius, mokėsi atmintinai eilėraštį „Turėjimas“, padėjo deklamuoti kūrinį apie raganaitę.
Kita užduotis buvo grupelėmis iš vokelyje sudėtų žodžių sudėlioti posmą. Perskaičius visų grupių kūrybą, paklausyta originalo, virtusio daina. Jos metu viena klasė virto kuojomis, kita – ešeriais. Įdomu buvo sužinoti, kad eilėraštis pateko į japonų kalba išleistą Mariaus knygą „Eilėraščiai prieš miegą“. Ne mažiau įdomu buvo išgirsti, kaip kūrinys skamba japoniškai. Šią kalbą moka iliustratorė Lina Itagaki, šešerius metus gyvenusi Japonijoje. Pirmokams buvo smalsu sužinoti, kaip japonų kalba skamba žodžiai varna, gervė, balionas, mokykla, biblioteka, pasaulis, širdutė, Plungė. Mūsų miesto pavadinimą, pasirodo, japonai tartų kitaip – sakytų „Prungė“, nes jie savo kalboje neturi garso „l“.
Susitikimo pabaigoje M. Marcinkevičius dar pristatė renginio dalyviams savo naują, dar neišleistą knygą „Galvos“. Ją, pasak rašytojo, galima priskirti nonsenso rūšiai. Vaikai, išklausę eilėraščius apie senį su stikline, medine, švinine, cukrine ir kitokiomis galvomis, vienbalsiai nusprendė, kad norėtų šią knygą pavartyti ir perskaityti.
Susitikimą baigėme dar viena daina apie žuvis, per kurią ir skrajojom, ir dainavom, ir mojavom. O galiausiai pasiplojom vieni kitiems.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.
Projekto organizatorius – Plungės savivaldybės viešoji biblioteka.