Laiškai Lietuvai ir Žemaitijai

Laiškai Lietuvai ir Žemaitijai

Kai žodis virsta vaizdu, kai rašysena tampa ne tik forma, bet ir jausmu – gimsta kaligrafija. Profesorius Albertas Gurskas – tikras šio meno meistras, kurio ekslibrisų ir kaligrafijos darbų paroda „Laiškai Lietuvai ir Žemaitijai“ vakar buvo pristatyta mūsų bibliotekoje.

Profesoriui 90 metų, tačiau jis vis dar pilnas jaunatviško polėkio ir aistros kūrybai. Albertas dalijosi savo mintimis apie kaligrafiją – meną, kuris reikalauja ne tik rankos tvirtumo, bet ir sielos pajautos. Jis pasakojo, kaip kiekviena jo perskaityta frazė, kiekviena jį inspiravusi perskaityta eilutė – tai ne tik plikas tekstas, tai svarbi mintis, kuri turi savo spalvą, formą ir ritmą. Paklaustas, kiek užtrunka sukurti kaligrafijos darbą, profesorius pamąstęs atsakė, jog neįmanoma nustatyti laiko ribų, procesas ilgas, sudėtingas, tačiau labai jaudinantis – perskaitai mintį, nemiegi visą naktį, galvoji, kaip apipavidalinti, kartais nepavyksta taip kaip sumanai, o kartais idėjos ant popieriaus nugula iškart. Net ir patyrusiam kūrėjui kai kurios mintys pasiduoda ne iš karto.

Susitikime netrūko šiltų prisiminimų – buvę profesoriaus studentai su pagarba kalbėjo apie jį kaip apie žmogų ir kaip apie draugą, įkvėpusį rinktis akademinį kelią. O pats parodos autorius su nuoširdumu sakė, kad džiaugiasi galėdamas ne tik mokyti kitus bet ir leisti darbais džiaugtis visuomenei. Su jam būdingu humoru juokavo, jog šįkart ši kaligrafijos paroda „pakelta į aukščiausią lygį“ – į trečią bibliotekos aukštą.

Parodą organizavo Plungės Simono Daukanto bibliofilų klubas bei Plungės viešoji biblioteka.
Parodą kviečiame aplankyti iki kovo 29 d. Plungės viešosios bibliotekos Bokšto parodų salėje.

Ateikite pajusti, kaip raštas gali tapti menu, o menas – laišku laikui.

Išversti / Translate »
Skip to content