Edukacijos ir ekskursijos

Ekskursija po Plungės vaikų ir jaunimo biblioteką

Mūsų darbuotojai Jums papasakos Vaikų ir jaunimo bibliotekos pastato istoriją, pavedžios po patalpas: vaikams skirtų knygų karalystę (dar vadinamą abonementu), mažylių ir jų mamų kambarį, laisvalaikio ir edukacijų erdvę, knygų paaugliams ir jaunimui teritoriją, Mindaugo Peleckio biblioteką, paslaptingąją palėpę. Taip pat supažindins su Vaikų literatūros abonento lubas puošiančiais dailininko Artūro Aliuko kurtais simboliais bei atvers minėto menininko tapytą triptiką „Žemaitija“, įkurdintą paauglių ir jaunimo abonemente. Labiausiai susidomėjusius palydės į rūsyje buvusią laikino sulaikymo patalpą, menančią sovietmetį. Negali žinoti, gal požemyje pavyks sutikti ir… galimai ten tūnantį vaiduoklį… O augalų muziką tikrai išgirsite (jei kuri gėlė tądien neturės nuotaikos, prakalbinsime kitą).

Jei dar pritrūks įspūdžių, paėjėsime su jumis į pilaitėje įsikūrusią suaugusiųjų biblioteką – laikrodinę-oranžeriją. Ten irgi yra ką pamatyti (net daugiau nei pas mus). Jūsų laukia ypatingai estetiškos erdvės, paslaptingas laikrodis, hologramos ir abejingų nepaliekanti virtuali oranžerija. Turbūt šiuo aprašymu įkūrėme smalsumo kibirkštėlę, kurią, tikime, norisi užauginti iki įspūdžių laužo.


„Tetų iš bibliotekos edukacijos“ – kūrybingos akimirkos su knygomis!

Plungės vaikų ir jaunimo biblioteka trečiadieniais organizuoja mokamas išvažiuojamąsias edukacijas, kurios skirtos darželio grupėms ir pradinių klasių mokiniams. Šių užsiėmimų tikslas – supažindinti mažuosius skaitytojus su biblioteka, su knygomis ir jų pasauliu bei skatinti meilę literatūrai. Edukacijos metu vaikai ne tik klausosi įdomių knygų istorijų, bet ir kartu gvildena pagrindines jų temas, įtraukiami į įvairius smagius užsiėmimus (kryžiažodžius, mįsles, žaidimus).

Šie užsiėmimai trunka iki 90 minučių ir yra organizuojami taip, kad vaikai galėtų aktyviai dalyvauti, kūrybingai interpretuoti perskaitytą istoriją ir ją pritaikyti kūrybinėje veikloje. Per edukacijas vyksta kūrybinis užsiėmimas, kurio metu vaikai sukuria darbelius, susijusius su skaitytos knygos tema, pasitelkdami antrines žaliavas. Šie darbai yra ne tik kūrybinės veiklos rezultatas, bet ir malonus prisiminimas, kurį vaikai parsineša namo.

Siekiant paskatinti dalyvius bei jų entuziazmą, vaikams įteikiami sveikinimo raštai, taip pabrėžiant jų pastangas ir įsitraukimą. „Tetų iš bibliotekos“ vedami užsiėmimai ne tik ugdo vaikų kūrybingumą, bet ir padeda lavinti skaitymo, bendravimo įgūdžius, bei plėsti žinias apie tvarumą ir vartotojiškumą.

„Tetų iš bibliotekos edukacijos“ gali vykti ir bibliotekoje, bet mes esame pasirengę atvykti ir į ugdymo įstaigas, kad užsiėmimus būtų patogu organizuoti vaikams jų įprastoje aplinkoje. Edukacijas kviečiame užsisakyti iš anksto (mažiausiai trys darbo dienos).

Didžioji dalis edukacijų yra mokamos. Jų kaina prasideda nuo 1 euro vaikui. Turime ir nemokamų – tai mūsų visų pamėgtos edukacijos „Lipdukų gamyba“ ir „Monstropolis“.

Dėl edukacijų užsisakymo skambinti Giedrei +370 601 36088 arba Daliai +370 656 11682

Vaivorykščių fiesta“

Edukacija „Vaivorykščių fiesta“ darželių grupėms ir 1-2 kl. mokiniams.

Trukmė iki 90 min.

Kviečiame vaikus į spalvingą kelionę – edukaciją „Vaivorykščių fiesta“! Užsiėmimo metu vaizdingai skaitome knygelę, kurios pagrindu vaikai mokosi spalvų pasaulio subtilybių.

Mažieji dalyvauja smagiose veiklose – sprendžia kryžiažodį, kuris patikrina jų budrumą ir gebėjimą įsiklausyti. Taip pat susipažįsta su vaivorykštės atsiradimo istorija, su visomis vaivorykštės spalvomis, mokosi  maišyti spalvas. Kūrybiniame užsiėmime dirbama mišria technika, naudojant pieštukus, flomasterius, klijus, įvairias medžiagų skiautes ir kartoną.

Kiekvienas vaikas sukuria unikalią vaivorykštę, kurią kaip gražų prisiminimą gali parsinešti namo. Edukacija  ne tik suteikia žinių, bet ir lavina vaikų kūrybiškumą bei vaizduotę.

 

„Svajonių gatvė“

Edukacija „Svajonių gatvė“ darželių grupėms ir 1-4 kl. mokiniams.

Trukmė iki 90 min.

Kviečiame darželių grupes ir pradinių klasių mokinius į edukaciją „Svajonių gatvė“. Užsiėmimo metu vaizdingai skaitome knygelę apie svajones, jausmus, santykius. Vaikai ne tik pasisemia drąsos svajoti, bet ir siekti savo svajonių išsipildymo.

Po skaitymo vaikai dalyvauja smagiose veiklose – sprendžia kryžiažodį, kuris patikrina jų budrumą ir gebėjimą įsiklausyti, ir sukuria unikalų namelį – vietą, kurioje gyvena jo slapčiausios svajonės. Šiam darbui  naudojama mišri technika, įskaitant pieštukus, flomasterius, klijus bei iš anksto paruoštas kartonines namelio formas. Vaikų kūriniai tampa ne tik kūrybinga veikla, bet ir ypatingu prisiminimu, kurį jie parsineša namo.

Edukacija „Svajonių gatvė“ – tai galimybė pasinerti į svajonių pasaulį, lavinant vaizduotę ir mokantis išreikšti savo jausmus kūrybiškai.

 

„Knygos personažų pabėgimas“

Edukacija „Knygos personažų pabėgimas“ darželių grupėms ir 1-4 kl. mokiniams.

Trukmė iki 90 min.

Kviečiame darželio grupes ir pradinių klasių mokinius į edukaciją „Knygelės personažų pabėgimas“, kurioje vaikai pasiners į spalvingą knygelių herojų pasaulį. Užsiėmimas prasideda knygos, pilnos įdomių personažų ir nuotykių skaitymu.

Po skaitymo aptariamas vaikų dėmesingumas ir gebėjimas klausytis, diskutuojama apie knygelėje aprašytą situaciją, analizuojami personažų veiksmai. Po diskusijos laukia smagus žaidimas „Kas slepiasi maiše?“, skatinantis mažųjų smalsumą ir gebėjimą spėlioti. Vėliau vaikai imasi kūrybinės veiklos – kiekvienas pasirenka patikusį knygutės personažą ir sukuria jį naudodami įvairias medžiagas: dažus, flomasterius, pieštukus, klijus, siūlus, popieriaus skiautes, karoliukus, kartoną ar net tualetinio popieriaus ritinėlius. Ši mišri technika pritaikoma pagal vaikų amžių, kad kiekvienas galėtų išreikšti savo kūrybiškumą.

Sukurtas darbelis tampa unikaliu prisiminimu, kurį vaikai gali parsinešti namo kartu su nuostabiomis įspūdžių ir atradimų akimirkomis. Edukacija „Knygelės personažų pabėgimas“ – tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puiki proga lavinti vaikų vaizduotę, kūrybiškumą bei komandinį darbą.

 

„Vabalų invazija“

Edukacija „Vabalų invazija“ darželių grupėms ir 1-2 kl. mokiniams.

Trukmė iki 90 min.

Kviečiame mažuosius tyrinėtojus į smagią edukaciją „Vabalų invazija“, kurios metu  skatinsime vaikus pažvelgti į nuostabų vabalų pasaulį ne baimės kupinos akimis, o ugdyti meilę gamtai apjungiant meilę gamtai su fantazija ir kūrybiškumu.

Edukacijos pradžioje vaikams skaitoma smagi knygelė apie draugiškus vabalus ir jų pasaulį. Perskaičius istoriją, žaidimo forma vaikų gebėjimas įsiklausyti – vaikai dalyvauja rišlios kalbos lavinimo užduotyje, kurioje, remdamiesi knygos paveikslėliais, trumpai papasakoja, kas vyko istorijoje. Žaidžiamas žaidimas „Kas slepiasi maiše?“. Šio žaidimo metu vaikai turi atspėti, kokie daiktai, susiję su skaityta istorija, slepiasi maiše. Smagiai lavinama vaikų atmintis, kūrybinis mąstymas ir pojūčiai.

Edukacijos antroje dalyje kiekvienas vaikas kuria unikalų vabaliuką naudodamas įvairias priemones – dažus, flomasterius, klijus, siūlus bei vielutes. Kiekvienas vabaliukas – originalus kūrinys, kurį vaikai parsineša namo kaip gražų prisiminimą apie šią kūrybingą dieną.

Šis užsiėmimas ne tik lavina vaikų kūrybiškumą ir kalbinius gebėjimus, bet ir skatina smalsumą bei meilę gamtai.

 

„Karalių pasakos“

Edukacija „Karalių pasakos“ darželių grupėms ir 1-2 kl. mokiniams.

Trukmė iki 90 min.

Kviečiame darželių ir pradinių klasių mokinius į unikalų edukacinį užsiėmimą „Karalių pasakos“, kuriame pasinersime į stebuklingą pasakų pasaulį, kupiną princų, princesių ir magiškų istorijų.

Užsiėmimo metu vaikams bus skaitoma pasaka apie karališkuosius herojus. Perskaičius pasaką, aptariame, kaip vaikai įsiklausė – spręsime kryžiažodį, sudarytą pagal pasakojimo turinį. Tai ne tik smagi užduotis, bet ir būdas lavinti vaikų atidumą bei susikaupimą.

Po to diskutuosime, kuo pasakos išskirtinės ir kaip jos skiriasi nuo kitų kūrinių. Kartu ieškosime atsakymų į klausimus apie pasakų prasmę ir jų skirtumą nuo realių istorijų.

Antroji užsiėmimo dalis – kūrybinė veikla. Kiekvienas vaikas turės galimybę sukurti unikalią karūną, naudodamas įvairias technikas, tokias kaip dažai, flomasteriai, klijai, siūlai. Kūrybinė veikla pritaikoma pagal vaikų amžių, todėl užsiėmimas bus įdomus tiek mažiesiems darželinukams, tiek pradinukams.

Pasigamintą karūną vaikai galės parsinešti namo, kad visą dieną jaustųsi tikrais princais ir princesėmis, atkeliavusiais iš pačios pasakos!

Ši edukacija – ne tik smagus laikas, bet ir kūrybinis lavinimas, padedantis ugdyti vaikų vaizduotę, dėmesio sutelkimą ir gebėjimą atskirti realybę nuo fikcijos.

 

„Lipdukų gamyba“- NEMOKAMA

Edukacija „Lipdukų gamyba“ darželių grupėms ir 1-4 kl. mokiniams.

Trukmė iki 60 min.

Kviečiame vaikus į kūrybišką ir smagią edukaciją „Lipdukų gamyba“, kurioje jie lavina kalbinius įgūdžius ir kuria savo unikalią lipdukų kolekciją!

Užsiėmimas prasideda nuotaikingos ir veikėjų gausios knygelės skaitymu, kuri įtraukia vaikus į linksmą istoriją. Po skaitymo, pateikiama rišlios kalbos lavinimo užduotėlės – vaikai žiūri į knygos iliustracijas ir, remdamiesi paveikslėlių fragmentais, apibūdina situacijas bei pasakoja, kas vyksta. Tai padeda lavinti jų vaizduotę, kalbą ir gebėjimą susikaupti.

Antroji dalis – kūrybinė veikla, kurioje vaikai gamina lipdukus. Pasirinkę mėgstamus knygos personažus, juos spalvina arba piešia. Tuomet klijuoja lipnios juostos gabaliukus, perkelia savo kūrinius ant sviestinio popieriaus ir pasidaro asmeninius lipdukus. Kiekvienas gali sukurti tiek lipdukų, kiek norisi – lipdukų kiekis nėra ribojamas.

Ši edukacija skatina vaikų kūrybiškumą, lavina norą pasidaryti daiktus patiems ir leidžia sukurti originalią asmeninę lipdukų kolekciją, kurią galima naudoti įvairiausioms progoms. Smagus laikas ir kūrybinis džiaugsmas garantuoti!

 

„Monstropolis“ – NEMOKAMA

Edukacija „Knygos personažų pabėgimas“ darželių grupėms ir 1-4 kl. mokiniams.

Trukmė iki 60 min.

Kviečiame darželio grupes ir pradinių klasių mokinius į smagią ir kūrybingą edukaciją „Monstropolis“! Šio užsiėmimo metu skaitoma knygelė apie monstrus. Vaikai sužinos, kad monstrų tikrai nereikia bijoti – priešingai, su jais kaip ir su visomis baimėmis galima susipažinti ir su jomis susidraugauti! Po knygos skaitymo vyksta diskusija, kurioje vaikai dalijasi savo patirtimis ir mintimis apie baimes. Taip pat žaidžiamas žaidimas „Kas slepiasi maiše?“, kuriame paslėpti daiktai yra tiesiogiai susiję su perskaitytos knygelės turiniu. Po smagaus žaidimo laukia kūrybinė veikla – kiekvienas vaikas kuria savo monstrą! Linksmoje užduotyje vaikai užmerktomis akimis piešia monstro formą, o tada tarp iš anksto paruoštų skiautelių randa savo monstriukui akis, nosį, burną. Galiausiai sugalvoja savo monstrui vardą ir supažindina visus su naujuoju draugu. Darbas atliekamas mišria technika, naudojant pieštukus, flomasterius, klijus ir įvairias skiauteles. Ši edukacija skatina kūrybiškumą, drąsina įveikti baimes ir leidžia smagiai praleisti laiką kartu!


Kūrybinių dirbtuvių ciklas moksleiviams „Daugiau nei plyta“

Kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteka pristatome – kūrybinių dirbtuvių ciklus, skirtus 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams – „Daugiau nei plyta“.

Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, kuriame bus gilinamos moksleivių architektūros žinios, plečiamos kultūrinio pažinimo ribos bei skatinamas dalyvių kūrybinis potencialas ir saviraiška. Edukacijų dalyviai įsitikins, kad architektūra – kur kas daugiau nei PLYTA: susipažins su pagrindinėmis architektūros ir urbanistikos sąvokomis, architektūros meno istorija ir žymiausiais kūriniais, menininko, mokslininko ir architekto darbo principais.

Kūrybinių dirbtuvių ciklo temos:

1) „Mano erdvė“. Šių dirbtuvių tikslas glaudžiai susieti mokinius su aplinka, skatinti juos tyrinėti ir analizuoti asmeninės bei bendruomeninės erdvės reikšmę, jos dizainą ir funkcionalumą bei jų poveikį kasdienėms gyvenimui, savijautai, socialinėms ir kultūrinėms sąveikoms.

2) „Urbanistinės formos ir funkcijos“. Dirbtuvių tikslas supažindinti moksleivius su pagrindinėmis miesto planavimo ir architektūros sąvokomis, skatinti jų supratimą apie miestų formų ir funkcijų įvairovę bei svarbą.

3)  „Vietovės charakteristika“. Išmokyti mokinius kompleksiškai suvokti ir kūrybiškai dokumentuoti vietos charakterį, naudojant įvairias stebėjimo ir menines priemones, skatinat atidumą aplinkai ir bendradarbiavimą. (Pastaba: ši dirbtuvių dalis labiau orientuota į darbą lauke, todėl smagiau įgyvendinant esant gražesniems orams)

Kūrybinių dirbtuvių ciklą „Daugiau nei plyta“ sudaro 3 užsiėmimai, kuriuose tyrinėsime miestų ir pastatų erdves, kursime planus ir iš bibliotekos suteiktų priemonių gaminsime įvairius objektus: pastatų ir miesto erdvių maketus. Rekomenduojama užsiėmimo trukmė iki 90  min.

Mokinių kūrybinių darbų rezultatai bus viešinami ŠAVB interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Užsiėmimai nemokami.

Būtina registracija į užsiėmimus tel. +370 656 11682 arba el. p. dalia.jankauskiene@plungesvb.lt

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą „Daugiau nei plyta: kūrybinių dirbtuvių ciklas moksleiviams“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Užsiėmimai gali būti filmuojami ir fotografuojami, o medžiaga viešinama bibliotekos informaciniuose kanaluose.


Bibliotekos edukacijos pagal Kultūros paso paslaugą

Edukacijos pagal Kultūros pasą užsakomos paspaudus nuorodas po jų aprašymų. Kilus klausimų skambinkite Kristinai tel.: +370 611 36976

 

„Keistos knygos“

Edukacija skirta 1–4 kl. mokiniams. Kaina 4 eur. asmeniui.

Skaitymo skatinimo užsiėmime kviečiame į knygą pažvelgti naujai, sužinoti apie šį bene didingiausią žmonijos išradimą naujų, įdomių faktų, supažindinti su knygų įvairove: stebinančiomis piešiniais, specialiomis priemonėmis; su išsilankstančiomis iliustracijomis; knygomis-dėlionėmis; su papildyta realybe; kontrastingų dydžių bei formų; labai senomis; išspausdintomis Brailio raštu ar egzotiškomis kalbomis. O praktinės užduoties metu vaikai taps rašytojais, dailininkais bei pardavimų vadybininkais – pasidarys po knygelę, sugalvos siužetą, užrašys autorių, pavadinimą bei nupieš viršelį. Autoriai trumpai pristatys knygas, vyks „knygų mugė“.

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5770

 

„Bibliotekos lobiai“

Edukacija skirta 1–4 kl. mokiniams. Kaina 5 eur. asmeniui.

Tai – įtraukiantis, lavinantis, mokantis naudotis bibliotekos fondu bei skatinantis skaityti komandinis žaidimas, kurio metu vaikai įgyja įvairių sričių žinių, skatinamas jų kūrybiškumas, lavinama vaizduotė. Žaidime vaikai suskirstomi į tris grupes, kurios, keliaudamos per bibliotekos aukštus ir atlikdamos užduotis apie knygas, Lietuvą, jos gamtą, istoriją, kultūrą, ieško kodo atrakinti lobių skrynelei.

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5363

 

 

„Plungės išmanusis Oginskių parkas“

Edukacija skirta 5–8 kl. mokiniams. Kaina 5 eur. asmeniui.

Dalyviai, padalinti į komandas po 4–5 žmones, įtraukiame į aktyvų komandinį žaidimą. Jo metu, naudodamiesi parko žemėlapiu ir užduočių lapu, susipažįsta su Plungės Oginskių parko kultūriniu ir gamtiniu paveldu. Užduotys atliekamos aplankant žemėlapyje pažymėtus objektus (kai kurioms atlikti reikalinga QR kodų skaitymo programėlė, įdiegta mobiliuosiuose telefonuose). Po žaidimo komandos pasitikrina įgytas žinias viktorinoje. Apdovanojami nugalėtojai. Edukacijos metu dalyviai turi galimybę pamatyti bibliotekoje turimas hologramas, „aplankyti“ virtualią oranžeriją, paklausyti augalų muzikos.

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5341

 

 

„Plungės išmaniojo parko paslaptys“

Edukacija skirta 9–12 kl. mokiniams. Kaina 5 eur. asmeniui.

Edukacijos tikslas – supažindinti dalyvius su Plungės Oginskių parko kultūriniu ir gamtiniu paveldu įtraukiant juos į aktyvų žaidimą. Tam tikslui klasė, atvykusi į edukaciją, padalijama į komandas po 4–5 jaunuolius. Kiekvienai komandai duodamas Plungės parko žemėlapis su pažymėtais objektais bei užduočių lapas. Užduotys atliekamos aplankant žemėlapyje pažymėtus objektus (kai kurioms atlikti reikalinga QR kodų skaitymo programėlė, įdiegta mobiliuosiuose telefonuose). Po to komandos pasitikrina įgytas žinias viktorinoje. Apdovanojami nugalėtojai. Edukacijos metu dalyviai turi galimybę pamatyti bibliotekoje turimas hologramas, „aplankyti“ virtualią oranžeriją, paklausyti augalų muzikos.

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2284

Išversti / Translate »
Skip to content