NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „AŠ ČIA”

NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA

„AŠ ČIA”

„Aš čia. Lengvai telpu Tavo delnuose, tačiau prisiglausti negaliu – mano gyvenimas dabar labai trapus. Aš čia. Turiu išmokti verkti, kvėpuoti, žįs- ti, reguliuoti savo kūnelio šilumą – aš noriu pamatyti spalvotą pasaulį ir jame augti. Aš čia. Augti man padeda besąlygiška meilė, o išgyventi ir stiprėti – gyvybiškai svarbi medicininė įranga bei emocinė pagalba mano šeimai. Aš čia. Mažas, gležnas ir labai trapus. Bet aš jau esu čia.“

Eksponuojama 2024 m. lapkričio 11-30 dienomis plungės vaikų ir jaunimo bibliotekoje (laisvės al. 19)

Lietuvoje kasmet gimsta apie 1 100 neišnešiotukų. Anksčiau laiko gimę naujagimiai sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę ir jų procentas, palyginti su laiku gimusiais mažyliais, kasmet vis didėja. Nuolat kuriamos ir tobulėjančios pažangiosios technologijos leidžia išgelbėti vis daugiau pasaulį anksčiau laiko išvydusių vaikelių. Po išgyvenimo įranga paslėptas neišnešiotukų gyvenimas dažnai nematomas jo šeimai, artimiesiems ir visuomenei. Dar labiau nematomos jo emocijos ir vidiniai išgyvenimai. Kaip jis jaučiasi atskirtas nuo mamos, vienas gulėdamas inkubatoriuje? Koks skaudus jam kiekvienas prisilietimas ir kaip jam sunku atlikti, rodos, paprasčiausius dalykus – valgyti, miegoti ar net kvėpuoti. Kiekvienas iš mūsų turime savo istoriją. Šiandien mes kalbame neišnešiotų naujagimių ir jų šeimų lūpomis – kviečiame pamatyti ir išgirsti jų pasaulį, susipažinti su nematomu ir paslėptu kūdikių gyvenimu. Kiekvienas šiandienos kūdikis – rytojaus suaugęs žmogus ir mūsų visuomenės pilietis. Lietuvoje mažiausias gimęs kūdikis svėrė 350 gramų. Jis gimė Kauno klinikų Neonatologijos klinikose.

ASOCIACIJOS TIKSLAS – siekti, kad anksčiau laiko gimę kūdikiai ir jų šeimos visoje Lietuvoje jaustųsi psichologiškai tvirtesnės, pasiruošusios iššūkiams, aprūpintos tiek reikiamomis žiniomis, tiek priemonėmis, mažinančiomis ligų ir mirčių tikimybę.

VYKDOMA MISIJA – visuomenės švietimu, sveikatinimu ir mokymu mažinti ankstyvąjį gimdymą sukeliančias grėsmes, suteikti šeimoms pasitikėjimo, emocinio stabilumo, žinių, įgūdžių bei įrankių auginant pernelyg anksti gimusį kūdikį.

KŪRINIŲ AUTORĖ: fotomenininkė IRUTĖ FAUSTINA JARUŠEVIČIŪTĖ profesionali fotografė, sielovadininkė. Jos fotografijoje susijungia dvi svarbios sritys – menas ir sielovada. Socialiniai meniniai projektai pasitarnauja kaip pagalba sprendžiant šiuolaikinio žmogaus psichologines, dvasines, socialines problemas.

KVIEČIAME VEIKTI IR KARTU SIEKTI

Tėvų ir sveikatos specialistų įsipareigojimų pareiškimas, siekiant užtikrinti Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje geriausią naujagimių vystymąsi. Nuolatinis tėvų ar globėjo buvimas su kūdikiu nuo gimimo be jokių apribojimų 24 valandas per parą. Geriausios sąlygos sukurti tėvų ir vaiko ryšį (fizinis kontaktas, sūpavimas, balsas, bendravimas, maitinimas), gerinančius vaiko sveikatą ir vystymąsi. Kasdienis tiesioginis „oda prie odos“ kontaktas su vienu iš tėvų ar globėju kaip įmanoma greičiau nuo pirmųjų dienų, kuo ilgesnį laiką per 24 valandas ligoninėje iki grįžimo namo. Maitinimas priešpieniu be jokių gestacinio amžiaus ar svorio ribojimų. Maitinimas krūtimi arba maitinimas iš buteliuko, kai tik kūdikis geba žįsti, be jokių amžiaus apribojimų. Komfortiška aplinka vaiko jutimų vystymuisi (regos, klausos, uoslės, skonio, lytėjimo). Tėvų dalyvavimas vaiko priežiūroje su sveikatos specialistų pagalba. Tėvų įtraukimas mažinant naujagimio diskomfortą ir skausmą glaudžiai bendradarbiaujant su specialistais. Prieinama ir suprantama informacija tėvams, kad jie suprastų savo vaiko sveikatos būklę ir galėtų juo rūpintis. Individualizuota ir naujausiais moksliniais įrodymais paremta slauga vykdoma kartu su tėvais.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Tel. +370 611 25183 arba el. p. jolanta@neisnesiotukas.lt

 

Išversti / Translate »
Skip to content