A. Tapinas skaitytojams gal labiau žinomas kaip fantastinių romanų „Vilko valanda“, „Maro diena“, „Šmėklų mėnuo“, taip pat politinio trilerio „Prezidentas“ autorius, tačiau į projektą „Literatūriniai susitikimai Plungės viešojoje bibliotekoje – paaiškinkit man knygą!“ A. Tapinas buvo pakviestas pristatyti savo dailės albumų „Senieji meistrai ir jų paveikslų paslaptys“. O šie albumai, pasirodo, radosi, kaip pats svečias sakė, iš „latentinio“, miegančio, pomėgio. Albumų autorius prisipažino, jog jam seniai patiko dailė, nors pats niekada netapė, o dailės pamokos buvusios tik liūdesys. „Be abejo, – pripažino A. Tapinas, – dailėtyrininkai ir dailės profesoriai turi savo nuomonę apie šiuos mano bandymus „matyti paveikslus“, bet aš pateikiu savąją“.
Svečias ne tik papasakojo, bet ir parodė (demonstravo skaidres), kaip tuos paveikslus „gliaudo“. Dailės albumuose – senųjų meistrų periodas, maždaug nuo XIII iki XIX a. vidurio. Ne impresionizmas, ne modernizmas, ne šių dienų dailininkai, o anie laikai, anų laikų kūrėjai ir jų darbai. Albumų autorius pasakojo, jog jam visada buvę nuostabu, kaip tais laikais, kai nebuvo nei normalaus apšvietimo, nei normalių dažų, buvo įmanoma sukurti tokius kūrinius, kaip tai darė Rafaelis, Mikelandželas, Tintoretas, Džordžonė, Karavadžas ir kiti. Pradėjęs aktyviai domėtis, skaityti knygas, dailės albumus, A. Tapinas suprato, kaip neįdomiai, „sausai“ tose knygose rašoma, kad tos knygos skirtos dailę labai gerai išmanantiems, o ne eiliniams žmonėms. A. Tapinas norėjo kitokios knygos, kitokio dailės albumo. „Genijų, pasipūtėlių ir žmogžudžių“, „Lošėjų, romantikų ir budelių“ autorius per daug nesistebi, kad jo albumai skaitomi ir bibliotekose: „Tos knygos tikrai pavykusios. Pavykusios todėl , kad jas skaitant lengva suprasti, jog ir pačiam knygos autoriui labai įdomu, kas ten parašyta. Aš tikrai labai norėjau papasakoti žmonėms visas tas istorijas“.
Po renginio – ilgiausia skaitytojų eilė gauti autografą į įsigytą A. Tapino dailės albumą ir iš renginio išeinančiųjų žodžiai: „Ačiū už stebuklą! Ar žinote, kad darote stebuklus?!“.
Ačiū ir jums, mielieji plungiškiai ir iš toliau atvažiavusieji!
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė







